2013. december 2.
Schwäbische Maultaschen azaz Sváb ravioli leves
A decemberi Erdélyi konyha gasztromagazinban a kulináris utazások rovatban, a német gasztronómiáról írtam. Köszönöm az útbaigazítást Györgyinek, a Gionetta blog szerzőjének !
A német gasztronómia nem egybefüggő hanem régiók szerint egyedi ételekkel rendelkezik amelyeken érezni lehet a környező országok konyháinak a befolyását. Legismertebbek a bajor konyha, a frankok konyhája, a Hesseni, a Rajnai, valamint a Türingiai tartományok ételei. Míg az észak-német konyha a krumplit, addig a dél-német konyha inkább a tésztákat részesíti előnyben. Összességében véve nagyon kedveltek a különböző öntetekkel készült saláták melyeket előételként fogyasztják. Levesek közül a tésztás, a burgonyás valamint a krémleveseket készítik. Marha, sertés, szárnyas és halhúst egyaránt fogyasztanak amit inkább bő lében párolnak, valamint húskészítményeket, különösen a kolbászt meg a virslit. Jellemző a húsok mellé a tejfölös vagy pikáns mártások és köretként a krumpli, a káposzta, a zöldségek, valamint a nudlifélék, a galuskák és a gombócok. Sokféle kenyeret és péksüteményt készítenek, különösen elterjedtek a magvas és a barna rozslisztből készült termékek.
Sváb ravioli leves / Schwäbische Maultaschen
Hozzávalók 6 személyre: 2,5-3 l marha húsleves, metélőhagyma, petrezselyemzöld;
a tésztához: 10 dkg liszt, 1 tojás, só;
a töltelékhez: 20 dkg marha hús, 5 dkg füstölt sonka, 1 szelet kenyér, 1 evőkanál főtt spenót, 1 hagyma, 1 evőkanál olaj,1+1 tojás, petrezselyemzöld, majoránna, só, bors
Elkészítése: A tésztához a lisztet gyúródeszkára szitáljuk, közepébe mélyedést csinálunk, beleszórunk egy csipetnyi sót és beleütjük a tojást. Villával felverjük, miközben belülről kifelé haladva beledolgozzuk a lisztbe. Mikor már villával nehéz dolgozni, kézzel gyúrjuk tovább, míg a tészta összeáll és kisimul. Letakarjuk és 30 percig pihenni hagyjuk. Addig elkészítjük a tölteléket. A hagymát megpucoljuk, apróra vágjuk és az olajon üvegesre dinszteljük. A kenyeret vízbe áztatjuk. A húst meg a sonkát ledaráljuk, hozzáadjuk a kiszorított kenyeret, a hagymát, a spenótot, az apróra vágott petrezselyemzöldet meg a majoránnát és a felvert tojást. Sóval és borssal fűszerezzük, majd jól összedolgozzuk. A tésztát nyújtófa segítségével vékonyra kinyújtjuk és 6-7 cm-es négyzetekre vágjuk, majd egy -egy kávéskanálnyi masszát rakunk a közepükbe. A tojást felverjük és egy ecsettel körbekenjük a négyzetek oldalát, majd középen egymásra hajtjuk és a szélein lenyomjuk, hogy a töltelék ne folyjon ki. A húslevest felforrósítjuk és a raviolikat kiforraljuk benne. Megszórjuk apróra vágott petrezselyemzölddel és metélőhagymával, majd azonnal tálaljuk.
Ebből az adagból 30 db ravioli jött ki.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
10 megjegyzés:
Micsoda precíz munka! Baromi guszta leves! Ebédre de jó volna...
Kriszti, ajánlom kipróbálásra, hisz nagyon finom volt!
Tényleg kipróbálásra való ez a guszta recept, Adélka!
Kellemes, örömteli és nyugodt, békés Adventet kívánok!!
Nagyon különleges leves, ízletes lehet. Számomra érdekes volt olvasni az összefoglalót a német gasztronómiáról. Köszönöm!
De ügyes vagy! Nagyon csinosak! :) Biztos isteni finom!
Gyönyörű, étvágygerjesztő és nem is komplikált:-))))
Aleda! Ezt bármely szomszédasszonyom bátran megirigyelné! Nagyon guszta lett és tökéletes a leírás. Örülök, hogy segíthettem! :-))
Köszönöm lányok, kedvesek vagytok! :)
Gionetta, olyan öröm volt ezt a menüsort elkészíteni, nem is gondoltam volna előtte:) Nagyon finom volt a leves és a második is. Nem is beszélve az édességekről:) Köszönöm, még egyszer, igazán kedves voltál! :)
Köszönöm lányok, kedvesek vagytok! :)
Gionetta, olyan öröm volt ezt a menüsort elkészíteni, nem is gondoltam volna előtte:) Nagyon finom volt a leves és a második is. Nem is beszélve az édességekről:) Köszönöm, még egyszer, igazán kedves voltál! :)
Nagyon tetszik! Alkalomadtán én is elkészítem. köszönöm, hogy megosztottad!
Megjegyzés küldése